דרוש רבן יוחנן בן זכאי . עכשיו.

Posted: November 5, 2016 in Uncategorized

אני תוהה לא מעט , אם אותם אלו אשר החליטו לחרב את הדמוקרטיה בשם הדמוקרטיה מבינים דמוקרטיה מהי. שלל שרים ושרות, חברי כנסת , אשר חדשות לבקרים מעידים על עצמם שהדמוקרטיה היא מהם והלאה , או לפחות כפי שחונכנו עליה , מורכבת , מעמיקה , מאתגרת.

בזמן שהבורות , העילגות ושנאת האחר הפכה להיות הבון טון של החברה הישראלית ברור שהגדרת הדמוקרטיה על ידי השלטון תהיה ההגדרה הבסיסית ולמעשה גם הילדותית ביותר האפשרית,

חזרנו לימים שבהם הדמוקרטיה היא שלטון הרוב וזהו., אין יותר ערכים דמוקרטיים , אין יותר מגבלות הכח . מי שניצח את הבחירות לוקח הכל , במובן הרחב. וזכותו לא להתייחס למרכיבים נוספים אשר הם מיסודות הדמוקרטיה ובעיקר לבוז להם כמכשולים העומדים בדרך ומפריעים להשגת המטה , דמוקרטיה בכאילו.

שלטון הימין החליט ללכת על כל בסיסי היסוד הדמוקרטי ולהפוך אותם מבסיסים מורכבים ,לבסיסים התואמים את המנצח לוקח הכל , כלומר , לשלוט על הכל.tito

התקשורת , בית המשפט העליון , האמנות , חופש הביטוי , ועוד ועוד. נראים כמו תכנית שיטתית ומוסדרת להשטחת השיח בחסות חברה ישראלית שאינה רוצה להבין ערכים מהם.

מה שהבינו בימין הוא שהחיים בארץ הם בתדמיות ולא במציאויות . ועל כן , בוא נייצר לאנשי השמאל תדמית של בוגדים והנה הם בוגדים והציבור ישנא אותם . לייצר תדמית שהתקשורת היא של שמאלנים והרי השמאלנים בוגדים וכך ,גם אותם ישנאו. ששופטי בית המשפט העליון משנים את סדרי הדמוקרטיה והציבור הרחב גם יאכל את זה , והנה התדמית של שופטי בית המשפט העליון כגוברים על העם המחוקק בניגוד להצבעה בכנסת. והציבור אוכל כל מה שמאכילים אותו בחסות שנאות ושיסוי של אלו באלו.

מושגים כערך זכויות אדם , חופש הביטוי , תקשורת חופשית , אמנות ביקורתית – כל זה בגידה , אלו לא יסודות של חברה דמוקרטית, כל מי שמגן על הזקוק להגנה או מחריב ישראל, כל מי שאומר דעה שהיא נגד ראש הממשלה הוא מחריב ישראל, כל מי שיוצר יצירה שמעוררת חשיבה הוא מחריב ישראל.

מכאן הדרך קצרה, הדרך קצרה לשינוי באמצעות העם . אדישותו ושנאתו של העם לאותם אלו אשר יצרו להם תדמיות בגידה מאפשרות לשלטון לעשות כאן הפיכה . לא פחות. הפיכה מדמוקרטיה לדמוקרטיה בכאילו.

ההפיכה הופכת את ערכי הדמוקרטיה המורכבים לאות מתה. זכויות
מיעוט, הגנה על הפרט, אופוזיציה, ביקורת , הכל בחסות כספו וחוזק ידוע של השלטון המרכזי. ובעיקר בציור כאילו זו זו הגשמת הדמוקרטיה .

הציבור הישראלי מתחבר יותר ויותר לבורות ולעלגות ומקדש אותם , ומה יותר טוב לשלטון מאשר בורות , עלגות ורדידות . זהו שלטון העם לשיטתו . זהו חזונה העתידי של מדינת ישראלי, מדינה המונהגת על ידי בורים , ועלגים.

פעם חשבתי ששלטון הבורות והעלגות שחדשות לבקרים אנו צופים בו היום לנגד עינינו לא יוכל להחזיק. כי העם רוצה יותר, ורוצה שיעריכו אותו יותר ויחשבו שיש לו דעה עצמאית , דעה דעתנית , ושמכלול המורכבויות המרכיבות את הישראליות זה מה שיוביל את מדינת ישראל קדימה.

אך כמו לפני חורבן הבית השני , הקנאים ראו רק את עצמם והמשיכו בקו שלהם עד הסוף , עד הסוף שהוא החורבן .

למזלנו , רבן יוחנן בן זכאי הבין מהר מאוד שהחורבן בלתי נמנע כאשר אנשים שלא סופרים אף אחד ממטר נאבקים באימפריה הגדולה של התקופה ויצא מן העיר, ביקש מהרומאים לתת לו את האפשרות  להקים את בית מדרשו ביבנה והרומאים נענו  ובכך הציל את היהדות מכליה. רבן יוחנן בן זכאי היה רפורמטור ענק , שהבין שכאשר הקנאות משתלטת על המערכת והשגעון התופס בה כל פינה ופינה מבקש להיות הדעה ההגיונית , אז יש לשבור את השיטה ולא לתת לקנאים לנצח.

לקנאים , לפוגעים בחופש הביטוי , בחופש התקשורת , בחופש האמנות , בעצמאות בית המשפט , לכל אלה לא נותנים לנצח.

דרוש יוחנן בן זכאי . עכשיו.

עדכון : יומיים אחרי שפרסמתי את הפוסט הזה לראשונה השתלח ראש הממשלה בנימין נתניהו בצורה משולחת רסן כנגד העיתונאית אילנה דיין שערכה כתבה על התנהלות לשכתו . בתגובה לכתבה שהפכה להיות רגע מכונן בתולדות התקשורת הקריאה אילנה דיין את תגובת ראש הממשלה . כאשר היא מקריאה מילה במילה את כל ההתקפה עליה. כצפוי , ובדרך השיטה של ראש הממשלה וכל ממשלת הימין , אילנה דיין הואשמה בהיותה שמאל קיצוני , כלומר בפועל נתניהו הפך אותה לאויבת העם לפי השיטה – הפוך את מושא ההתקפה לאיש שמאל וזה כבר יספיק לעשות לא דלגיטימציה. איני יודע עוד כמה עדכונים כאלה אצטרך לעשות בימים הקרובים . אבל זה חי ובועט , ללא ספק.

Advertisements
Comments
 1. יהלומה זכות says:

  היי
  גם עלי אומרים בוגדת..לא תמיד זה קל..אך היום אני מבינה..שאומרים ותמיד יגידו.
  אנשים על מנת להגדיר את עצמם מקטינים אחרים.
  אך למה גם אתה משתמש בשיטה הזו.
  “מדינה המונהגת על ידי בורים , ועלגים” למה?
  למה גם אתה משתמש בשיטה הזו?

  *למען צאצאינו-בני הדור הבא אהבה אושר ובריאות*
  * מאחלת*
  * יהלומה זכות-מאופקים*
  * טלפון: 0526578157*

  בתאריך 5 בנובמבר 2016 בשעה 17:57, מאת עיר על ההר :

  > uriayalon posted: “אני תוהה לא מעט , אם אותם אלו אשר החליטו לחרב את
  > הדמוקרטיה בשם הדמוקרטיה מבינים דמוקרטיה מהי. שלל שרים ושרות, חברי כנסת ,
  > אשר חדשות לבקרים מעידים על עצמם שהדמוקרטיה היא מהם והלאה , או לפחות כפי
  > שחונכנו עליה , מורכבת , מעמיקה , מאתגרת. בזמן שהבורות , העיל”
  >

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s