בזמן שאנחנו ישנים בעיניים פקוחות המשיחיות סוללת דרכה למדינת ההלכה

Posted: November 7, 2015 in Uncategorized

בשקט בשקט, או אולי לא כל כך בשקט , הולכת ותופסת המשיחיות הדתית מקום הולך וגובר בחברה הישראלית והתכנית המשיחית קורמת עור וגידים בעזרתו האדיבה של השלטון.

מסך הערפל אשר מסתיר את הסיפור הגדול באמת הקורה היום כאן  הינו השיח הכלכלי של החברה הישראלית. שיח אשר כיום במרכזו עומד מתווה הגז. מתווה הגז עצמו הוא  עוולה גדולה, רצינית ומשמעותית  אך מצד  הדתיות המשיחיות הוא הגיע בדיוק בזמן כדי לאפשר להם לקדם את סדר יומם כאשר מרכז השיח הישראלי במקום אחר.  ככלל השיח הכלכלי הוא המעסיק את מעמד הביניים , את חוט השדרה של החברה הישראלית היצרנית , את הכותבים בעיתונות , זהו שיח מערבי מובהק המנסה לתקשר ולהתכתב עם מגמות כלכליות עולמיות ולבחון איפה אנחנו עומדים בנוגע לכל זה . יתרה מכך לנסות להתמודד עם המבנה הכלכלי הבעייתי של החברה הישראלית.

זהו מסך הערפל – הוא זניח אל מול מה שהולך ומתרקם לו כאן צעד אחר צעד.

מאחרי מסך הערפל מסתתרת המשיחיות הדתית אשר מטרה להביא למדינה המושתתת על המשפט העברי  , ליצירת משטר תאוקרטי במסגרתו גם ליצור מדינה המפלה בין יהודים לשאינם יהודים באופן רשמי.

החברה הישראלית עדיין שבויה בקונספט לא רלוונטי לגבי הסוגיה  הזו.  מצד אחד  היא עדיין מחזיקה בדעה , שהתפיסות המשיחיות שייכות לחבורת הזויים בכל מיני מאחזים מרוחקים ובהתיישבות בתוך שכונות ערביות , מצד שני החברה הישראלית רואה בהם “החברה הטובים” , האידאליסטים\ החלוצים החדשים . אבל מצד שלישי  והוא החשוב ביותר החברה הישראלית מבטלת בהינף יד את המגמות האלה , מתעלמת מהם במקרה הטוב ולא מבינה כלום בנוגע לתהליכים האלה במקרה היותר פופולרי. הדברים קורים מעבר להרי החושך, וזה לטענהת לא קשור לחברה הישראלית העסוקה במאבקה בטייקונים., במגמות גלובליות ובעולם המערבי.

הגיע הזמן להתפכח.

התפוררותה המוסרית של החברה הישראלית הבאה לידי ביטוי באלימות השיח, בנסיונות לינץ אשר מוקעים חלקית , ובתפיסת החזק שורד גם במובן הכלכלי, משרתים היטב את הפתרונות הדתיים המשיחיים , ולמעשה כך נבנים הנדבכים עליהם תושתת מדינת ההלכה המשיחית.

למעשה יש כאן , בניית דפוס של אלימות והשתקה , הבאים לייצר חברה בה תותר אמת אחת , ובה כל מי שיחרוג בכך , “יטופל” באלימות ממוסדת אשר היא חלק מהתפיסה הפונדמנטליסטית.

כבר היום התרת דמם של הנשיא, של שופטי בית המשפט העליון , ושל כל מי שלא מיישר קו עם הביריונות המשיחית , הופכת להיות לגיטימית בחברה הישראלית כחלק מחופש הביטוי.

יתרה מכך , העלאת רעיונות לחוקים אשר יש בהם כדי לשבור את השלטון הדמוקרטי, דוגמת היוזמה לכך שהמשפט העברי יהיה המערכת של פיה מושתתת הפסיקה הישראלית , הופכים לפופולרים יותר ויותר.

קמפיין נישוק המזוזות המובל על ידי שרה וחבר כנסת ,הוא עוד לבנה בקיר הזה (לא בטוח שהשרה וחבר הכנסת מבינים שהם שישמו כלי שרת משיחי).

ניסיונות לאתגר את המערכת כמו החלטתו של אורי אריאל לא לעקר חתולים כי זה מנוגד להלכה , הינם בלוני ניסוי הבאים לבדוק את תגובת החברה הישראלית לשימוש בהלכה היהודית כבסיס להחלטה של שר בממשלה

על כך יש להוסיף את קביעתו של ראש הממשלה “לנצח נחיה על חרבנו ” כקוד ברור וחד משמעי שהכיוון הוא משיחי , שהכיוון הוא הכרעה של האחר.

והמטרידה מכל היא ליבוי הפשיזם הגזעני  העממי. אותה גזענות אשר הופכת להיות יותר ויותר פופולרית ומגובה על ידי העלאת רעיונות כגון שלילת תושבות לערביי מזרח ירושלים , ועידוד שבשתיקה של פיטורין של עובדים ערבים ממקומות עבודה וחרמות על ציבור ערבי בשל היותם ערבים.

הפשיזם הגזעני העממי פועל באופן שיטתי ולאורך זמן ודרכו היא להכשיר את הלב והאוזן , לתת לגיטימציה ללינץ על ידי כך שעוטפים את זה בהכשרת לקיחת החוק לידיים . לא להכות בארגונים הגזעניים היהודים ובכך לאותת להם שהם לגיטימיים בתוך השיח.

התמונה אם כך היא כזאת :

הדתיות המשיחית אשר רוצה להפוך את מדינת ישראל למדינה יהודית הלכתית שבית המקדש השלישי הוא מרכזו ממשיכה בעבודה באין מפריע ויתרה מכך היא כבר חדרה עמוק למוסדות השלטון וניתן לראות את מגמותיה דרך ההצעות הכמעט יום יומית של שרים וחברי כנסת מהקואליציה.

החברה הישראלית העסוקה באספקטים הכלכליים של חייה  מתעלמת מהמגמות האלה , היא לא מבינה אותן , היא לא רוצה להבין אותן והיא ממשיכה לטמון את הראש בחול. היא אפילו לא חוששת לעצמה כי היא רואה את עצמה מנותקת מהמגמות המשיחיות המטורפות האלה.

אבל משיחיות מטורפת לא פוסחת ולו על אחד שלא הולך בדרכה. והיא תגיע לכל אחד ואחד. התחלנו בחתולים , נעבור לערבים , נעבור לשמאלנים , נעבור לאלו שאינם שומרי מצוות , נעבור לאלו המדברים בלי רשות , נעבור לאלו אשר סתם לא בא להיות איתם .

ומה יהיה עוד כמה שנים ?

היום הזה  יגיע ונשאל על ידי ילדינו איפה היינו ? איך נתנו לזה לקרות ? איך לא שמנו לב שזה קורה מתחת לאפנו? איך החלום הציוני של מדינה דמוקרטית יהודית חילונית לא היה מספיק חשוב לאנשים שלא היו מוכנים להלחם עבורו.?

ואז, נעמוד מולם חסרי תשובות , ונשאל את עצמנו איך לא עשינו משהו כדי לשמר את החלום שלנו.

עדיין לא מאוחר להתפכח , ולשמור על מדינת ישראל כפי שאנחנו רואים אותה , דמוקרטית , יהודית , מחוברת לעולם הגדול ,ושוחרת שלום.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s