לא פופולרי

Posted: October 14, 2015 in Uncategorized

לא פופולרי לדבר דווקא היום כשהעיר מדממת על לחפש שותף לשיח. זה לא פופולרי , כי מה שכן פופולרי הוא לבקש מהציבור לצאת עם עוד נשקים לרחובות , ולהפוך את העיר למזרח הפרוע.

לא פופולרי דווקא בימים קשים להעמיק את השיח ולדבר על דו- קיום ועל מורכבות ועל יצירתיות , כי מה שכן פופולרי הוא להצטרף בעיניים סומאות לכל אמירה מתלהמת תחת הסיסמה שבעת הזאת כולנו עם הממשלה.

לא פופולרי בימים אלה לומר שבכתרים ,סגרים ועוצרים , אנו משמידים במו ידינו את עתידנו בעיר הזאת ובארץ הזאת , כי מה שכן פופולרי זה לעשות מהלכים אנטי דמוקרטיים ואנטי מוסריים בשם שעת החרום.

לא פופולרי לחפש שיח עמוק , לנתח דברים באופן רציני , להבין את ריבוי הרבדים שיש כל דבר ולפעול לפתרונות כי כן פופולרי לפתוח אולפנים חיים והסטריים בעידן של ריאליטי ולהשמיד ערים וכלכלות וחיים של בני אדם בשם הצורך להשביע את תאוות המציצנות ואת רעב ההתלהמות.

לא פופולרי לבקש היום , דווקא היום , להחזיר לשיח הישראלי את המילה שלום , לא ליד ולא בצד , לא בערך ולא במילים מכובסות , אלא להחזיר את המילה שלום שעליה חונכנו בהיותנו ילדים כערך עליון והיא אבדה עם עליית הפשיזם הלאומני הדוגל בלנצח תאכלו חרב כאידאולוגיה ולא כמציאות בלתי רצויה.

אני מבקש היום את מה שלא פופולרי , את מה שלא מוכר פרסומות ומה שלא הורס ערים , את מה שמחובתנו כאנשים ונשים הרוצים לחיות כאן ולגדל כאן ילדים ונכדים רוצים . ועל כן ארדוף את השלום עד שאמצאהו , בכל נקיק ובכל פינה , במסתרים ובמחשכים , כדי להוריש לילדיי את הפנס , והזרקור , אשר תכליתו חיים של שלום בארץ הזאת.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s