לבקש את האחר – ברוך הבא האפיפיור פרנציסקוס

Posted: May 22, 2014 in Uncategorized

חברות וחברים יקרים ,

האפיפיור פרנציסקוס יגיע לביקור בירושלים בתחילת השבוע הבא. זהו ארוע בעל חשיבות הסטורית , זהו ארוע חשוב שאין לעבור עליו לסדר היום . זהו ארוע שחשוב לכל עמי האזור וודאי שלציבור היהודי בארץ. כוחות רבים ינסו לגמד את המאורע , לספר לנו שזה ארוע לא ממש חשוב, שזה לא ממש לנו , היהודים , זה להם , ההם , האחרים  , בעיקר כי הוא האחר .יש מי שידאגו לעשות דמוניזציה לדתות אחרות ויגידו עד כמה שחשוב שנעמוד איתנים על דרכנו הבדלנית  כי כולם באים להשמידנו.

הגיע הזמן לחולל שינוי ובגדול!

הגיע הזמן לחשוב אחרת ולהביא את קול הפיוס הבין דתי למרכז הבמה , לבקש את האחר ולא לבטל אותו. להקשיב , להפנים , ללמוד , לקבל , לחלוק, ולשתף. האפיפיור מגיע וחובתנו להשמיע בקול גדול , לא מתפשר וחסר פניות את מחויבותנו לפיוס , לאחווה בין הדתות והעמים . זוהי הזדמנות שלנו להראות את הפנים האחרות והיפות של ערכינו היהודית , ערכים מכילים, סקרנים , מלאי רבדים , ומלאי טוב . יותר מדי זמן הקול המבקש את הפיוס נמצא במגננה ובהסתרה , כעת הגיע הזמן לצאת מן החושך אל האור , להראות שאלו המבקשים את האחר הם הרוב בארץ הזאת , כי כולנו בסופו של דבר בני אברהם , כולנו בסופו של דבר מבקשים עתיד טוב לנו ולילדינו.

ביקורו של האפיפיור פרנציסקוס בישראל הינו ארוע שחובה לשתף בו את חברינו , את ילדינו , זה ביקור שיתן תקווה לעתיד טוב יותר בארץ הזאת. כל זאת יקרה , בהרתמות חסרת פשרות של כולנו  למען השגת המטרה.

חובתנו המיידית והבלתי ניתנת לדחייה היא לבקש את האחר ויפה שעה אחת קודם. 

הרב אורי איילון 

תמונה

 

Advertisements
Comments
  1. zvika says:

    יפה דרשת

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s